fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Żabka otworzy sklepy w metrze. Nowy koncept – bez alkoholu

Fotorzepa, Robert Gardziński
Sieć Żabka śmiało szuka nowych lokalizacji na sklepy. Teraz nowy koncept sklepu chce testować w warszawskim metrze.

Nowe sklepy sieci Żabka, które powstają właśnie na warszawskich stacjach metra Dworzec Wileński i Stadion Narodowy będą, w zasadzie, bardziej barami niż sklepami. W dwóch placówkach będzie rozbudowana oferta przekąsek i dań gotowych, która skierowana będzie do klientów przewijających się przez stacje metra. Według „Wiadomości Handlowych” nowe sklepy mają być otwarte na przełomie lipca i czerwca.

Żabki w metrze będą się jednak różnić od tych, które można spotkać na każdym rogu. Spragnieni klienci nie kupią w nich alkoholu – wynika to z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która zabrania sprzedaży procentów na dworcach kolejowych czy stacjach metra.

Klienci będą mogli jednak skorzystać z pełnej oferty przekąsek na ciepło Żabka Cafe (hot dogów, zapiekanek itp.) oraz oferty śniadaniowe złożonej choćby z jednodniowych kanapek. Miłośnicy zdrowszego trybu życia znajdą sałatki, soki jednodniowe, smoothies, czy jogurtów pitnych. Nowe placówki będą również równocześnie placówkami pocztowymi – będzie można na nich odebrać przesyłkę w drodze z pracy, a także opłacić rachunki.

Przedstawiciel Żabki Waldemar Lisiewicz mówił „Wiadomościom Handlowym”, że wybierając te lokalizacje Żabka chce być bliżej klientów, którzy chcą zrobić szybkie zakupy, a mając mało czasu korzystają z oferty dań gotowych i przekąsek.

Lokalizacje na stacjach metra to w teorii propozycja idealna dla placówek typu convenience, takich jak Żabka. Jednak atrakcyjność lokalizacji zależy od potoków pasażerskich, a z tymi bywa różnie – każda stacja ma swoją specyfikę. Nie na wszystkich stacjach jest duży ruch.

Żabka Polska ma ponad 5 tysięcy placówek. W swojej strategii nie ogranicza się już tylko do centrów miast (w których jest już często co krok), ale szuka także lokalizacji bardziej prestiżowych – w biurowcach, centrach handlowych itp.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA