fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Rosyjski rubel traci spada coraz bardziej do dolara amerykańskiego

Bloomberg
Rosyjski pieniądz znów pobił swój własny rekord słabości w stosunku do dolara. Amerykańska waluta była warta ponad 72 ruble.

Euro było po 79,5 rubla. Analitycy podkreślają, że dziś rubel słabł w miarę jak spadała cena ropy. A na rynku czarnego złota inwestorzy obawiali się nadmiaru podaży w przeddzień publikacji danych tygodniowych o zapasach ropy w USA, podała agencja Prime.

Wieczorem marka Brent spadła poniżej 37 dolarów/baryłka. Do tego w Rosji jest czas płacenia podatków do budżetu i popyt na waluty jest ogromny. Jednak analitycy uważają, że kolejne dno rubla to zjawisko tymczasowe.

- Oczekujemy skoku ceny ropy do 40 dol. i powrotu kursu dla pary dolar-rubel na poziomie 70 w najbliższych dniach. Oczekujemy średniej ceny Brent w 2015 r - 50 dol., dlatego rubel na duży potencjał wzrostowy - uważa Aleksieu Michiejew z banku VTB-24.

- Kurs rubla będzie się od 60 do 70 za dolara ale do kwietnia, maja 2016 r spadnie do 50-60 rubli za dolara. Spadki gwałtowne uważam za mało prawdopodobne - oceniła Oksana Łukiczewa z firmy Odkrycie-Broker.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA