fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Morawiecki stawia na Polski Fundusz Rozwoju

Morawiecki stawia na Polski Fundusz Rozwoju
PAP/Jakub Kamiński
Polski Fundusz Rozwoju uruchomił zintegrowane centrum informacji i obsługi dla przedsiębiorców, samorządów i klientów indywidualnych zainteresowanych instrumentami rozwoju.

To element realizacji "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju", która przewiduje integrację polskich instytucji rozwojowych poprzez stworzenie silnego centrum kompetencyjnego oraz wzmocnienie ich zdolności finansowania projektów kluczowych dla polskiej gospodarki.

- Nie ma innowacyjnej gospodarki bez innowacyjnych instytucji rozwoju - mówił podczas środowej prezentacji grupy PFR Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Jak tłumaczył, dziś w bardzo wymierny sposób rząd pokazuje, że koordynacja i efektywność instrumentów polityki rozwojowej na poziomie państwa jest nie tylko oczekiwana, ale możliwa i realizowana.

- Skończyliśmy z epoką bylejakości i egoizmów w ramach wielu różnych instytucji rozwojowych. Stawiamy na wysoką jakość oraz uporządkowany ich nadzór pod skrzydłami PFR. Na całą naszą aktywność patrzymy od strony odbiorców: polskiego małego i dużego biznesu, inwestorów krajowych i zagranicznych oraz jednostek samorządu terytorialnego - podkreśla Morawiecki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA