fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

#PROSTOzPARKIETU: Czy doradztwo finansowe ma przyszłość?

ROL
Gościem #PROSTOzPARKIETU w środę była Mariola Szymańska-Koszczyc, prezes EFPA Polska (European Financial Planning Association), organizacji certyfikującej i zrzeszającej europejskich doradców finansowych. Rozmawialiśmy między innymi o unijnej dyrektywie MiFID II w oczach pośredników.

- Komisja Nadzoru Finansowego w piśmie skierowanym do TFI poświęconym implementacji unijnej dyrektywy MiFID II, zastanawia się nad rozwiązaniem polegającym na tym, że sprzedawcy funduszy inwestycyjnych mieliby nie dostawać części opłat za zarządzanie. Co taki scenariusz oznaczałby dla doradców finansowych?

- Jakie zmiany w sprzedaży produktów inwestycyjnych może wprowadzić MiFID II?

- Przez ostatnie cztery lata liczba klientów w placówkach bankowych spadła o jedną trzecią i to mimo, że ta sieć też się kurczy. Tymczasem doradztwo finansowe to działalność oparta na relacjach osobistych. Czy doradcy są przygotowani na obsługę „millennialsów"? Można odnieść wrażenie, ze grupa młodych ludzi jest całkowicie marginalizowana przez pośredników. Niedługo jednak to oni będą mieli pieniądze, a ochoty na spotkania w cztery oczy ze sprzedawcami im nie przybędzie...

- Jak będzie wyglądało doradztwo finansowe za 10 lat?

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA