fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Po dwunastu latach Pekaes opuszcza giełdę

Materiały Promocyjne
W styczniu firma straci status spółki publicznej. O dalszym jej rozwoju zdecyduje fundusz Innova Capital.

Pekaes, jedna z największych grup logistycznych w Polsce, kończy swoją przygodę z warszawską giełdą. Komisja Nadzoru Finansowego wydała już zgodę na przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu. 10 stycznia firma przestanie podlegać przepisom dotyczącym publicznego obrotu, a jej walory zostaną wycofane z Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Papierami Pekaesu nikt nie handluje już od kilku tygodni, gdyż wszystkie znajdują się w posiadaniu funduszu Innova Capital. Ten wykupił je jesienią w publicznym wezwaniu oraz poprzez przymusowy wykup, oferując po 15,1 zł za akcję.

Zanim to nastąpiło, latem 2015 r. Innova Capital przejęła od Kulczyk Holding, firmy kontrolowanej wówczas przez Jana Kulczyka, 63 proc. walorów Pekaesu. Strony nie ujawniły wartości transakcji.

Na GPW akcje Pekaesu zadebiutowały w listopadzie 2004 r. Handlowano wówczas nimi po 9,85 zł. Ponad dwa lata później zanotowały najwyższą w historii wycenę wynoszącą 23,88 zł. Z kolei w 2012 r. ich kurs spadał nawet do 4,4 zł.

Przez ostatnie kilkanaście lat Pekaes ewoluował z firmy zajmującej się niemal wyłącznie przewozami drogowymi do rozbudowanej grupy mającej szeroką gamę usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych. W ostatnich latach jej przychody przekraczały 700 mln zł rocznie, a zysk netto 20 mln zł.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA