fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: Otwarcie z luką na WIG20

GPW
Bloomberg
Początek nowego tygodnia przynosi kolejne wzrosty na GPW. Indeks dużych spółek zyskuje ponad 1 proc.

WIG20 rozpoczął od wysokiego otwarcia, w okolicach 1840 pkt. Poniedziałkowa zwyżka jest kontynuacją ruchu z sesji piątkowej, którą WIG20 zakończył na najwyższych poziomach z ubiegłego tygodnia. Mocne poniedziałkowe otwarcie przybliża indeks dużych spółek to przełamania kolejnego okrągłego poziomu, tj. 1850 pkt. Będzie to jednak ciężki pułap do przełamania, bowiem w tych okolicach WIG20 był powstrzymywany latem. Jednocześnie WIG20 wkracza w obszar najwyższych poziomów od marcowego dołka.

Podczas piątkowej sesji motorem dla WIG20 było Allegro. W poniedziałek notowania tej firmy jednak zniżkują. Allegro wraz z Dino Polska zamykają tabelę. Najmocniej zyskuje CCC, o blisko 6 proc., co jest zapewne reakcją na informacje dotyczące luzowania obostrzeń dotyczących galerii handlowych. Tuż za CCC z 4-proc. zwyżką mamy LPP. Mocne są dziś także banki.

Większość europejskich rynków akcji otworzyła się na zielono. Do tego euro nieco zyskuje do dolara. Kurs EUR/USD zwyżkuje do 1,187. Złoty umacnia się do dolara do 3,76 zł, a euro kosztuje 4,46 zł.

Po mocnym piątkowym zamknięciu na rynku ropy dziś surowiec też drożeje. Baryłka typu WTI kosztuje 43,3 dolarów. Złoto stabilnie, w okolicach 1871 dolarów za uncję.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA