fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe spółki pukają do WIG20

Fotorzepa, Robert Gardziński
Przynajmniej kilka firm jest na dobrej drodze, by najdalej za kilka lat znaleźć się w prestiżowej dwudziestce z warszawskiej giełdy.

Najbliżej awansu do WIG20 jest CD Projekt. Atuty spółki to rosnąca kapitalizacja i wysoka płynność akcji. W ciągu 12 miesięcy kurs wzrósł o ponad 220 proc. i kapitalizacja CD Projektu przekracza 12 mld zł, co plasuje go w pierwszej czternastce firm o największej wartości rynkowej.

Zdaniem Macieja Marcinowskiego z Trigon DM, CD Projekt najprawdopodobniej w marcu wypchnie z WIG20 Asseco Poland. Choć analityk przyznaje, że jest też niewielka możliwość, że może to nastąpić jeszcze podczas najbliższej, grudniowej rewizji indeksu.

– Zostało jeszcze kilka sesji, które będą brane pod uwagę przy wyliczaniu rankingu. Kluczowe znaczenie mogą mieć obroty. Warto wziąć pod uwagę, że jeszcze w listopadzie CD Projekt wejdzie do wskaźnika MSCI, co może zwiększyć popyt na jego akcje – wskazuje specjalista.

W dłuższej perspektywie potencjalnych kandydatów do awansu jest więcej. Jak podkreślają eksperci wszystko będzie zależało od tego, czy będą w stanie przegon...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA