fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Eksperci poczuli siłę korekty na giełdzie

Warszawska giełda w tym roku nie jest miejscem łatwych zysków. Przekonali się o tym nasi eksperci biorący udział w rywalizacji portfeli fundamentalnych.

Większość firm, które przed miesiącem znalazły się na ich celowniku, przyniosła w sierpniu straty. W rezultacie sześć na siedem portfeli zakończyło sierpień pod kreską. Przecenie skutecznie czoła stawili jedynie analitycy DM PKO BP, którym na trudnym rynku udało się wypracować 4,6 proc. zysku.

Znacznie lepiej dokonania brokerów prezentują się, jeśli pod uwagę weźmiemy stopy zwrotu wypracowane od początku roku. Łącznie mogą się pochwalić dodatnim 36,4-proc. uśrednionym wynikiem. Najlepiej wypadają analitycy Noble Securities, których portfel jest na 48,5-proc. plusie. Główni konkurenci wypadają jednak niewiele gorzej, więc w kolejnych miesiącach zapowiada się zacięta walka o czołowe miejsca w rankingu.

Przedłużająca się korekta na rynku skłoniła ekspertów do sporych roszad w portfelach. Na kogo stawiają we wrześniu? Z 49 nowych propozycji wynika, że warto przyjrzeć się dokonaniom firm za II kwartał. Nasi typujący wychodzą z założenia, że solidne...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA