fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Airbnb przygotowuje się do wejścia na parkiet

Bloomberg
Popularna platforma z ofertami dla turystów ma w ciągu dwóch tygodni złożyć dokumenty wymagane do przeprowadzenia oferty publicznej – donosi agencja Bloomberg.

Według informatorów agencji Airbnb mogłaby przeprowadzić ofertę w czwartym kwartale 2020 r. W wejściu na giełdę pomagać mają tej spółce Morgan Stanley i Goldman Sachs. Wcześniej dziennik „The Wall Street Journal" donosił, że Airbnb złoży potrzebne dokumenty w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prawdopodobnie pod koniec sierpnia. Brian Chesky, prezes Airbnb, początkowo planował debiut giełdowy już na marzec, ale plany pokrzyżowała mu pandemia Covid-19.

Pandemia mocno uderzyła w biznes Airbnb. Spółka donosiła, że wartość rezerwacji odwołanych w kwietniu sięgnęła 1 mld dol. Rezerwacje spadły ogółem o 90 proc. r./r., a Airbnb ogłosiła redukcję zatrudnienia o 25 proc. Wycena firmy spadła z 31 mld dol. do 18 mld dol. Poważne problemy miały wówczas również inne platformy, takie jak TripAdvisor i Booking.com.

Już w maju doszło jednak do odbicia, a w pierwszych dwóch tygodniach czerwca liczba rezerwacji w USA była nieco większa niż w podobnym okresie ze-szłego roku. To, że Airbnb znów może się szykować do oferty publicznej, świadczy, że platforma widzi nadzieję na dalsze ożywienie w globalnej branży tury-stycznej, które da o sobie mocniej znać wraz z końcem pandemii.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA