fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG20 oddala się na północ od 1800 pkt.

Bloomberg
Po wczorajszej zwyżce indeksu blue chips o 1,78 proc., dziś największe spółki kontynuują rajd w górę i na otwarciu WIG20 rośnie o 0,4 proc. do 1811 pkt.

Poprzednie dwie sesje w Warszawie przebiegały w dobrym nastroju i główne indeksy świeciły na zielono. Dziś obserwujemy kontynuację przewagi byków nad niedźwiedziami. W gronie największych spółek liderem zwyżek jest CCC, które drożeje o 1,2 proc. Obuwnicza spółka również wczoraj była najmocniejszym ogniwem w WIG20.

W gronie małych i średnich spółek również sesja rozpoczęła się od zwyżek. mWIG40 rośnie o 0,46 proc., a sWIG80 o 0,26 proc.

Na Wall Street przeważały pozytywne nastroje mimo niepokojących informacji o rekordowej liczbie zakażeń. W czwartek w USA odnotowano ponad 55 tys. nowych przypadków zachorowań na Covid-19, co stanowi najwyższy jednodniowy wzrost ze wszystkich państw od początku pandemii. Mimo tego S&P 500 wzrósł wczoraj o 0,45 proc., Dow Jones o 0,36 proc., a Nasdaq ponownie pobił rekord i zamknął się na poziomie 10207 pkt, co oznacza wzrost o 0,52 proc.

Notowania Moderny, która uważana jest za spółkę z największą szansą na wyprodukowanie szczepionki na Covid-19 spadały wczoraj nawet o 9,4 proc. Opublikowano raport, z którego wynika, że kolejna faza badań nad szczepionką zostanie prawdopodobnie opóźniona o kilka tygodni.

Parkiety w Azji zdominował kolor zielony i wszystkie główne indeksy były nad kreską. Chiński Shanghai Composite pod koniec sesji rósł o 1,3 proc., japoński Nikkei wzrósł o 0,7 proc., a południowokoreański Kospi o 0,64 proc.

Na rynku surowców panują inne nastoje niż w przypadku akcji. Ropa WTI i Brent tanieją odpowiednio o 0,95 proc. do 40,2 USD i 0,86 proc. do 42,7 USD. Notowania złota oscylują wokół linii wczorajszego zamknięcia, czyli 1775 USD.

Do najciekawszych danych płynących z dzisiejszego kalendarza makroekonomicznego należą odczyty PMI dla gospodarek strefy euro oraz Wielkiej Brytanii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA