fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Maleją obawy inwestorów o Stany

Bloomberg
Amerykańskim spółkom może być trudno pobić zeszłoroczne wyniki z powodu wysokiej bazy. II kwartał może być za to udany dla krajowych obligacji skarbowych. Jeśli chodzi o papiery korporacyjne – czas na zakupy może dopiero nadejść.

Jesienią ubiegłego roku inwestorzy martwili się o gospodarkę USA. W efekcie doszło do silnych spadków na tamtejszej giełdzie. W tym roku amerykańskie indeksy zdołały już odrobić straty z IV kwartału ub.r. i brakuje im coraz mniej do zeszłorocznego szczytu notowań. Czy perspektywa recesji w USA się oddaliła?

– Napływające w tym roku dane wskazują na wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego w stosunku do roku 2018. Za oceanem skala spowolnienia nie jest dramatyczna. Około 2-proc. tempo wzrostu w USA to wynik przyzwoity i z pewnością daleki od recesji. Amerykański rynek pracy jest wciąż silny, a tamtejsza gospodarka póki co wykazuje odporność na zewnętrzne zawirowania – mówią zarządzający, którzy otrzymali od „Parkietu" Złote Portfele za wyniki funduszy w 2018 r.

Ich zdaniem II kwartał ma być udany dla polskich obligacji skarbowych. – Polskie obligacje będą relatywnie mocniejsze w stosunku do krajów z regionu – twierdzą zarządzający. Wskazują jednak na możliwość korekty na rynku obligacji korporacyjnych. Może to wynikać z odpływów z funduszy obligacji korporacyjnych, które przestaną się interesować papierami bardziej ryzykownymi.

Więcej czytaj w „Parkiecie"

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA