fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Na GPW można zarabiać na Biedronce

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Na warszawskiej giełdzie zadebiutowały dziś nowe certyfikaty strukturyzowane. Instrumentem bazowym są dla nich akcje Jeronimo Martins czyli właściciela sklepów Biedronka.

W obrocie znalazły się  dwie serie certyfikatów typu faktor oraz jedna seria typu tracker. Emitentem instrumentów jest Raiffeisen Centrobank. 

- GPW konsekwentnie rozszerza swoją ofertę produktową o kolejne instrumenty finansowe adresowane do inwestorów o zróżnicowanej skłonności do ryzyka. Dostęp do szerokiego wachlarza produktów pozwala inwestorom na dywersyfikację portfela, szczególnie w czasach słabszej koniunktury na rynkach finansowych. Cieszymy się, że Raiffeisen Centrobank wyemitował kolejne serie certyfikatów strukturyzowanych na naszym rynku. Atrakcyjny instrument bazowy, jakim są akcje Jeronimo Martins – właściciela największej sieci detalicznej w Polsce, daje ekspozycję na akcje spółki, która notowana jest na rynkach zagranicznych- wskazuje Izabela Olszewska, członek zarządu GPW. 

Czym są certyfikaty faktor i tracker? Pierwsze z nich to instrumenty z określonym poziomem dźwigni finansowej, w związku z czym przeznaczone są raczej dla bardziej doświadczonych inwestorów.  Dają możliwość zarabiania zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen instrumentu bazowego. Jeżeli chodzi o certyfikaty tracker to naśladują one 1 do 1 zachowanie instrumentu bazowego (możliwe jest jednak też wykorzystanie dźwigni). Certyfikaty te wykorzystywane są przez inwestorów, którzy chcą uzyskać ekspozycję na inne rynki lub klasy aktywów. 

Jeronimo Martins Polska jest właścicielem Biedronki, największej sieci detalicznej w Polsce, mającej ponad 2820 sklepów w ponad tysiącu miejscowościach. 

Na GPW notowanych jest łącznie ponad 1200 produktów strukturyzowanych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA