fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Neutralny początek notowań

Bloomberg
Inwestorzy czekają na impuls do bardziej zdecydowanych ruchów.

Początek nowego tygodnia na GPW pokazał, że obawy o kondycję warszawskich indeksów, które zaczęły się pojawiać w poprzednich dniach, nie są wcale na wyrost. W poniedziałek na naszym rynku dominował bowiem kolor czerwony, a skończyło się tym, że indeks WIG20 stracił ponad 0,5 proc. Czy dziś będzie nieco lepiej czy jednak spadki będą pogłębiane?

Po pierwszych minutach wtorkowej sesji ciężko jest wyciągać daleko idące wnioski. WIG20 rozpoczął notowania przy poziomie zamknięcia z wczoraj, co generalnie dobrze wpisuje się w to, z czym mamy do czynienia też na innych rynkach.


Wolne mieli wczoraj inwestorzy w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym oceniając wczorajsze ruchy na GPW trzeba wziąć to pod uwagę. Czekamy więc na powrót Amerykanów i większy napływ kapitału na rynek. Dopiero wtedy będziemy mieli lepszy przegląd sytuacji.


Stosunkowo spokojny dzień mieliśmy podczas azjatyckiej części handlu. Zmiany głównych indeksów z tamtej części świata były symboliczne. Nikkei225 zyskał zaledwie 0,1 proc. Symboliczny wzrost zanotował też wskaźnik Shanghai Composite.

Czym dzisiaj będą żyli inwestorzy? Jeśli chodzi o krajowy rynek warto zwrócić uwagę przede wszystkim na odczyt dotyczący produkcji przemysłowej. Z innych wydarzeń ciekawie zapowiada się odczyt niemieckiego indeksu ZEW czy też decyzja w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii.

Wracając jeszcze do naszego rynku, warto także śledzić to co się dzieje w poszczególnych spółkach. Wtorek może być ciężkim dniem dla akcjonariuszy Trakcji. Spółka podała wstępne, rozczarowujące wyniki za 2018 r., a do tego planuje podwyższenie kapitału i refinansowania zadłużenia.

Na rynku walutowym blask odzyskuje znowu dolar, który umacnia się do euro i złotego. Trzeba rano za niego płacić 3,83 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA