fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Poranna przewaga popytu

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Na starcie środowego handlu wyraźną przewagę na krajowym parkiecie mają kupujący. Dzisiejszym celem jest pokonanie poziomu 2500 pkt na WIG20.

Przez całą wtorkową sesję WIG20 świecił na czerwono. Ostatecznie stracił 0,5 proc. i zatrzymał się na poziomie 2485 pkt. Wyprzedaży towarzyszyły spore obroty, które dla WIG sięgnęły 970 mln zł. 665 mln zł było zasługą 20 największych emitentów. Warto zwrócić uwagę na najmniejsze spółki. sWIG80 przez większa część dnia świecił na zielono i ostatecznie zyskał 0,5 proc. Licząc od początku tygodnia (bez początku dzisiejszej sesji) indeks ten zyskał 0,7 proc., podczas gdy w tym samym czasie indeks blue chips wzrósł o 0,3 proc.

Wczorajsza sesja w USA przyniosła wyraźne wzrosty tamtejszych indeksów. Dow Jones zyskał 1,1 proc., a S&P 500 wzrósł o blisko 1 proc. Tym samym ustanowione zostały nowe historyczne szczyty. Co przyniesie środowa sesja?

Na początku handlu na GPW widoczną przewagę ma strona popytowa. WIG20 rośnie o 0,7 proc. i znajduje się na poziomie 2503 pkt. Celem na dziś jest zakończenie dnia powyżej okrągłego poziomu 2500 pkt.

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest dość bogaty. Poznamy m.in. nastroje w przemyśle w strefie euro, wartość wskaźnika CPI w Niemczech oraz odczyt PKB w USA za III kwartał.

Rano na rynku walutowym złoty umacnia się względem głównych walut. Dolar amerykański kosztuje 3,53 zł, zaś euro wyceniane jest na 4,19 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA