fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

#PROSTOzPARKIETU: spółki najciekawsze z perspektywy funduszy prywatnych

rol
Pierwszym gościem #PROSTOzPARKIETU w środę był Roch Pietroń, tegoroczny zdobywca Złotego Portfela „Parkietu" i świeżo upieczony zarządzający Trigon TFI.

- Roch Pietroń dostał – wspólnie z Piotrem Bieniem - Złoty Portfel „Parkietu" za stopę zwrotu osiągniętą przez fundusz PZU Akcji Spółek Dywidendowych. Ten portfel zarobił aż 34 proc. na ubiegłorocznym, trudnym rynku. Równie dobrze radził sobie w poprzednich latach. Na czym polega strategia inwestycyjna stosowana przez Pietronia i Bienia?

- sądząc po stopach zwrotu funduszy akcji polskich w ostatnich latach, niewielu zarządzających inwestuje wg. podobnego klucza – dlaczego?

- czy polityka realizowana przez nowy fundusz Pietronia w Trigon TFI, będzie odzwierciedlała tę, zgodnie z którą Pietroń i Bień inwestowali w TFI PZU?

- jakie są prognozy naszego gościa dla GPW na drugie półrocze?

Drugim gościem #PROSTOzPARKIETU 14 czerwca był Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający S&P w Polsce, ekspert nie tylko w dziedzinie ratingów, ale również rynku funduszy private equity i venture capital.

- które spółki są najciekawsze z perspektywy funduszy prywatnych operujących w Polsce?

- jak zmieniał się polski rynek PE/VC na przestrzeni ostatnich lat?

- giełda odgrywa stosunkowo niewielką rolę w działalności funduszy PE/VC – delistingi czy IPO stanowią ułamek liczby transakcji przeprowadzanych przez fundusze prywatne – dlaczego?

- jak państwowe programy wspierania innowacyjności mogą wpłynąć na działalność prywatnych firm zarządzających niepublicznymi funduszami?

- jaką rolę odgrywają ratingi nadawane przez takie instytucje jak S&P w działalności funduszy prywatnych?

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA