fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Neutralny początek sesji

Fotorzepa/Grzegorz
WIG20 zaczął dzień 4 pkt poniżej poniedziałkowego zamknięcia. Indeks jest w fazie odrabiania strat po ubiegłotygodniowej korekcie.

Indeksy WIG, mWIG40 i sWIG80 również oscylowały na początku dzisiejszej sesji przy poziomie poprzednich zamknięć. Na tle zachodnich rynków nie wyróżnialiśmy się szczególnie, bowiem DAX i CAC40 zyskiwały rano tylko 0,2 proc. i 0,4 proc. Neutralny początek handlu na Starym Kontynencie może być pokłosiem odmiennych nastrojów w Azji i w Stanach Zjednoczonych. Wczorajszą sesję japoński Nikkei225 zamknął stratą 0,3 proc., podczas gdy Nasdaq100 i S&P500 zyskały odpowiednio 0,9 proc. i 0,5 proc.

Rodzime indeksy pozostają w fazie korekty trendu wzrostowego. WIG20 obronił w piątek wsparcie 2300 pkt i teraz inwestorzy mogą liczyć na ponowienie ataku na 2400 pkt. Wskaźniki WIG, mWIG40 i sWIG80 również utrzymały się powyżej ważnych barier technicznych, odpowiednio 60 000 pkt, 4700 pkt i 16 000 pkt. Nastroje podczas dzisiejszej sesji będą w dużej mierze zależeć od publikowanych danych makroekonomicznych. Mowa o wskaźnikach PMI dla przemysłu Niemiec (tu również indeks Instytutu Ifo), strefy euro, a także USA (tu również sprzedaż domów za kwiecień). Ponadto istotne będą nastroje na otwarciu sesji na Wall Street. Warto dodać, że na GPW cztery spółki pokazują dziś raport kwartalny: Dino Polska, PHN, Torpol i Vienna Insurance Group.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA