Sławomir Lachowski, pomysłodawca i twórca mBanku (ten powstały jesienią 2000 r. bank był pierwszym w Polsce oferującym wyłącznie wirtualną obsługę klientów przez internet, telefon stacjonarny i komórkowy), rozpoczyna kolejny projekt budowy banku internetowego. Jak ustalił „Puls Biznesu" bank ma się nazywać Golden Sand Bank i ma być bankiem w pełni mobilnym, to znaczy, że nie będzie miał sieci oddziałów, zatem nie będzie ponosił związanych z tym kosztów. Jak donosi „PB" ma to być platforma finansowa oferująca usługi bankowe, ale ma zająć się również inwestycjami i zarządzaniem finansami. Klientem docelowym ma być osoba zamożna, mająca nadwyżki finansowe do ulokowania na platformie Golden Sand Banku.

Lachowski z mBankiem i grupą BRE Banku, do której należała marka, pożegnał się w 2008 r. Później pracował w Meritum Banku, a następnie do FM Banku, gdzie uruchomił internetową markę Smart Banku. Nie odniosła ona jednak dużego sukcesu, Lachowski miał też problemy z przedłużającym się oczekiwaniem na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na objęcie przez niego fotela prezesa FM Banku PBP (po jego odejściu i zmianie właściciela teraz instytucja nazywa się Nest Bank, a marki Bank Smart i BIZ Bank znikły z rynku). Natomiast BRE Bank zmienił nazwę w 2013 r. na mBank i dziś jest jednym z liderów bankowości internetowej i mobilnej w Polsce oraz czwartym graczem na rynku bankowym.

Start dla nowej marki Lachowskiego może być trudny, bo w ostatnich latach nie tylko mBank, ale też inne banki, szczególnie te największe jak PKO BP, Pekao, BZ WBK i ING Bank Śląski, wydawały setki milionów złotych rocznie nie tylko na wprowadzanie nowych aplikacji i platform transakcyjnych. Można dziś śmiało powiedzieć, że polski sektor bankowy jest jednym z najbardziej nowoczesnych na świecie, a prym wiodą właśnie duże banki uniwersalne, które w razie potrzeby dla klienta wciąż mają dużą sieć placówek stacjonarnych. Być może niszą Golden Sand Banku ma być właśnie działalność w zakresie zarządzania majątkiem i koncentracja na bogatszych klientach z private bankingu, ale w tej dziedzinie mocni są też inni gracze na polskim rynku, np. Citi Handlowy, Deutsche Bank Polska czy Getin Noble Bank (silni są też uniwersalni gracze jak m.in. Pekao, mBank oraz ING BSK).