fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Kryptowaluty warte więcej niż dolary w obiegu

Kryptowaluty
Shutterstock
Kapitalizacja kryptowalut sięgała we wtorek po południu 2,42 bln dol. i była większa niż wartość banknotów i monet dolarowych w obiegu, która sięgała na koniec kwietnia 2,15 bln dol.

Kapitalizacja bitcoina, czyli najpopularniejszej kryptowaluty przekracza 1 bln USD, a w szczycie z 15 kwietnia dochodziła do 1,19 bln USD. Jeszcze na początku roku wynosiła ona 543 mld USD. Kapitalizacja ethereum wzrosła od początku do roku do wtorkowego popołudnia z 84 mld USD do 457 mld USD a dogecoina z 617 mln USD do 67 mld USD.

Z sondażu przeprowadzonego przez firmę Gemini wynika, że nawet 14 proc. mieszkańców USA, czyli ponad 21 mln ludzi, może być posiadaczami kryptowalut a 13 proc. amerykańskich dorosłych planuje zakup takich aktywów w tym roku. 77 proc. właścicieli kryptowalut ma mniej niż 45 lat. O ile obecnie 74 proc. amerykańskich posiadaczy wirtualnych walut stanowią mężczyźni, to 53 proc. spośród osób planujących zakup takich aktywów to kobiety. Aż 69 proc. inwestorów na tym rynku kupuje kryptowaluty, by trzymać je w długim terminie, licząc na wzrost wartości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA