fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Zatrzymano osoby prowadzące największą w Polsce „kopalnię kryptowalut”

Bloomberg
Prokuratura Regionalna w Warszawie zatrzymała trzy osoby prowadzące największą, ujawnioną w Polsce „kopalnię kryptowalut”. Zarzucono im wyłudzenie blisko 4,5 mln zł.

Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi z Komendą Rejonową Policji Warszawa VI śledztwo dotyczące wyłudzenia niemal 4,5 mln zł w związku z realizacją umów regulujących współpracę w zakresie eksploatacji maszyn cyfrowych oraz umów dzierżawy sprzętu komputerowego.

W wyniku śledztwa w dniach 13-14 maja 2019 r. zatrzymano trzy osoby: Dominika H., Piotra W. i Marcina K. Podejrzani prowadzili fałszywe przedsięwzięcie inwestycyjne, które określali jako „kopalnię kryptowalut”, z głównym oddziałem w Warszawie. Prokuratura zarzuca im wprowadzenie w błąd klientów co do faktycznego przeznaczenia wpłacanych środków pieniężnych, które zamiast na zakup tak zwanych „koparek kryptowalut” były wykorzystywane na inne cele. Zatrzymani obiecywali również dużo wyższe zyski od rzeczywistych.

Według prokuratury, podejrzani zawarli fałszywe umowy z co najmniej 108 pokrzywdzonymi i wyłudzili od nich ponad 4,4 mln zł (przyjmowali środki płatnicze zarówno w złotych, jak i w „kryptowalutach”).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA