fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Aktor "Gry o Tron" krytykuje Marvela. "Brak superbohaterów gejów"

materiały prasowe
Kit Harington, gwiazda "Gry o Tron”, zwrócił uwagę na problem z brakiem homoseksualistów, którzy grają superbohaterów.

Wytwórnia Marvel Studios nie raz spotkała się już z brakiem reprezentacji postaci LGBT w swoich filmach.Teraz Marvela skrytykował także Kit Harington, gwiazda "Gry o Tron” wcielająca się w serialu w postać Johna Snowa. W rozmowie z „Variety" zwrócił uwagę, że nie ma homoseksualnych aktorów, którzy grają superbohaterów.

 

 

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto zaznaczył, że jest to duży problem. - Jest duży problem z tym, że męskość i homoseksualizm nie mogą w jakiś sposób iść w parze - powiedział Harington. - Że w filmie Marvela nie może być kogoś, kto jest gejem w prawdziwym życiu i grałby superbohatera. Kiedy to się stanie? - podkreślił.

Osoby związane z wytwórnią Marvel w ostatnich miesiącach częściej mówiły o tym, że w kolejnych produkcjach pojawią się nieheteroseksualne postaci. Mimo to, fani nie bardzo wierzą w słowa pracowników wytwórni.

Marvel często spotykał się z krytyką, gdy okazywało się, że seksualność bohaterów, którzy w komiksowych oryginałach byli nieheteroseksualni, zostały pominięte lub nawet zmienione. Producenci w takich przypadkach tłumaczą często, że w kontekście całego filmu, nie ma to większego znaczenia.

 

Źródło: indy100.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA