fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Polski film drugim najlepszym obrazem w historii kina

materiały prasowe
Film Krzysztofa Kieślowskiego "Trzy kolory: Czerwony" został uznany za drugi najlepszy film wszech czasów wynika z analizy ocen wystawionych przez krytyków i czytelników amerykańskiego portalu Metacritic. Zestawienie 50 najlepszych filmów przedstawił "The Independent".

"The Independent" wziął pod uwagę filmy, które w serwisie Metacritic miały więcej niż siedem recenzji, a także reedycje filmowych hitów. W efekcie na liście zabrakło takich hitów kinowych jak "Ojciec Chrzestny" czy "Obywatel Kane", w przypadku których recenzji na stronie Metacritic było za mało.

Metacritic to istniejący od 1999 roku amerykański serwis internetowy agregujący recenzje albumów muzycznych, gier komputerowych, filmów i seriali. Na podstawie ocen z recenzji zlicza średnią przedstawiającą przyjęcie danego medium przez krytyków.

Na pierwszym miejscu zestawienia najlepszych filmów według recenzentów Metacritic znajduje się film "Boyhood" z 2004 roku - niezwykły, powstający 12 lat obraz przedstawiający dorastanie i wchodzenie w dorosłość chłopca o imieniu Mason. 

Drugi w zestawieniu jest film "Trzy kolory: Czerwony" - jedna z części Trylogii Kieślowskiego opowiadająca o modelce Valentine (Irene Jacob), która poznaje emerytowanego sędziego zajmującego się podsłuchiwaniem rozmów telefonicznych. Znajomość modelki z sędzią przeradza się w skomplikowaną przyjaźń.

Na dalszych miejscach znalazły się takie filmy jak "Pulp Fiction", "Spotlight", "Lista Schindlera", "Władca Pierścieni: Powrót króla", czy "Star Wars: Nowa nadzieja".

Źródło: Metacritic
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA