fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Netia Off Camera 2017: Jurorzy konkursu „Wytyczenie drogi”

Dante Feretti
materiały
W Konkursie Głównym „Wytyczanie Drogi” filmy ocenią trzykrotny laureat Oscara za scenografię i producentka filmów Martina Scorsese. Obradom jury będzie przewodniczyć Agnieszka Holland.

 Dante Feretti jest włoskim scenografem oraz kostiumografem. Jego zawodowy dorobek to niemal 60 wielkich kinowych tytułów, z „Milczeniem”, „Gangami Nowego Jorku”, „Wywiadem z wampirem” oraz „Imieniem róży” na czele. 

Feretti jest trzykrotnym laureatem Oscara. Wyróżnienie od Akademii dostał za scenografię do filmów „Aviator”, „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street” oraz „Hugo i jego wynalazek”. Został on również czterokrotnie nagrodzony nagrodą BAFTA oraz włoskim wyróżnieniem filmowym David Di Donatello.

Feretti pochwalić się może także około czterdziestoma nominacjami do najbardziej prestiżowych nagród filmowych, w tym aż dziesięcioma do nagrody Akademii. Współpracował z największymi reżyserskimi nazwiskami europejskiego oraz hollywoodzkiego kina takimi jak Pier Paolo Passolini oraz Federico Fellini. Jego scenografia pojawiła się także w filmach Terry’ego Gilliama, Tima Burtona i Martina Scorsese.

Feretti wykracza jednak często poza obraz kinowy. Do jednego z najbardziej spektakularnych przykładów tego typu przedsięwzięć zalicza się między innymi stworzenie scenografii do opery „The Fly” Howarda Shore’a, którą w Paryżu wyreżyserował David Cronenberg.

Drugą postacią, która będzie jurorem konkursu „Wytyczenie drogi” jest prawa ręka Martina Scorsese - Emma Tillinger Koskoff. Efektem ich współpracy była nominacja producentki do Oscara, Złotych Globów oraz nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych za film „Wilk z Wall Street”. Nie jest to jednak jedyny kultowy film przy, którym współpracowała Koskoff. Wśród wyprodukowanych przez nią filmów znajdują się tytuły takie, jak “Wyspa Tajemnic”, “Hugo i jego wynalazek” czy “Milczenie”. Koskoff jest także producentką serialu “Vinyl” emitowanego na HBO.

W ramach konkursu głównego „Wytyczanie Drogi" podczas 10. edycji Netia Off Camera 10 tytułów walczyć będzie o 100 000 dolarów. Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Obraz świata / Świat w obrazach”.

10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Netia Off Camera zacznie się w Krakowie już 28.04.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.offcamera.pl 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA