Reklama
Rozwiń

Lockdown musiałby trwać 10 lat, by pomóc klimatowi

Światowy kryzys, w tym przymusowy lockdown, spowodowany przez pandemię doprowadził w 2020 r. do największej od czasów II wojny światowej redukcji emisji gazów cieplarnianych, na czele z dwutlenkiem węgla. To jednak za mało, by osiągnąć wyznaczone w rozwiniętych krajach cele klimatyczne.

Aktualizacja: 05.01.2021 13:14 Publikacja: 05.01.2021 12:57

Lockdown musiałby trwać 10 lat, by pomóc klimatowi

Foto: AdobeStock

- Emisje gazów cieplarnianych znów będą rosły w miarę, jak świat będzie odbudowywał się po kryzysie pandemii. Chcąc wpłynąć znacząco na kwestie klimatyczne, trzeba by utrzymać podobne ograniczenia przez kolejnych dziesięć lat – podkreślała Colette Lewiner, starszy konsultant w dziale Energy and Utilities w firmie Capgemini, komentując najnowszą edycję jej raportu World Energy Markets Observatory (WEMO) 2020.

Autorzy raportu przypominają, że wymuszone przez pandemię restrykcje, w tym ograniczenia transportu i podróży, a także działalności przemysłowej, spowodowały w minionym roku ok. 7-8 proc. spadek emisji gazów cieplarnianych (GHG) na świecie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Spotify zirytował turecki rząd. Playlisty obrażają żonę Erdogana
Biznes
Napięcia UE–Chiny. Rozmowa Trumpa i Zełenskiego i szczyt BRICS w Rio
Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina
Biznes
Niemiecki biznes boi się poboru. A co w Polsce?
Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI