fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Sondaż: 56 proc. Brytyjczyków chce odejścia od węgla do 2030

AFP
56 proc. Brytyjczyków popiera całkowitą dekarbonizację brytyjskiej gospodarki do 2030 roku - wynika z sondażu YouGov.

Z badania zamówionego przez działającą na rzecz redukcji emisji CO2 organizację Green New Deal UK wynika, że 47 proc. wyborców Partii Konserwatywnej wspiera cel całkowitego odejścia w gospodarce od paliw kopalnych do 2030 roku. Z kolei 16 proc. uważa, że - jak chce tego brytyjski rząd - powinno to nastąpić do 2050 roku.

Całkowitą dekarbonizację brytyjskiej gospodarki do 2030 roku popiera Partia Pracy - to element jej programu w zakresie polityki środowiskowej. Liberalni Demokraci stawiają sobie za cel dekarbonizację do 2045 roku.

Aliya Yule, działająca w ramach Green New Deal podkreśla, że sondaż pokazuje, iż zbliżające się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii będą pierwszymi "klimatycznymi wyborami".

- Te liczby pokazują oczekiwania opinii publicznej na gwałtowne i radykalne działania rządowe w kwestii zmian klimatycznych - podkreśliła.

- Nawet konserwatyści nie popierają celu torysów, którzy chcą osiągnąć zero emisji w 2050 roku. (Torysi) Nie są wiarygodni w kwestii walk ze zmianami klimatu, nawet dla swoich własnych wyborców.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA