Reklama
Rozwiń

Minister do rektorów: rozważyć zawieszenie pobierania czesnego od studentów na czas epidemii koronawirusa

Ministerstwo Nauki zaleciło władzom uczelni rozważenie możliwości zawieszenia pobierania od studentów opłat za studia w czasie stanu zagrożenia epidemicznego i zawieszenia kształcenia w uczelniach.

Publikacja: 18.03.2020 09:35

Minister do rektorów: rozważyć zawieszenie pobierania czesnego od studentów na czas epidemii koronawirusa

Foto: Adobe Stock

dgk

"Biorąc pod uwagę szczególną sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rekomenduje władzom uczelni rozważenie możliwości zawieszenia pobierania od studentów opłat za studia" - podano w komunikacie MNiSW.

Resort wyjaśnia, że rekomendacja ma na celu ograniczenie obciążeń finansowych studentów w sytuacji wprowadzenia na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego i zamknięcia wielu miejsc takich jak np. lokale gastronomiczne, będące dla wielu studentów miejscem pracy.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono