fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Premier Rosji: USA nigdy nie cofną sankcji wobec Moskwy

AFP
"Polityka Stanów Zjednoczonych przynajmniej w ciągu ostatnich stu lat opierała się na ciągłym stosowaniu sankcji wobec Rosji" - uważa premier tego kraju Dmitrij Miedwiediew.

Waszyngton nigdy nie cofnie swoich sankcji wobec Moskwy, ponieważ na tym opiera się polityki USA od lat - powiedział premier Rosji Dmitrij Miedwiediew, odpowiadając wpiątek na pytania użytkowników portalu społecznościowego VKontakte.

"Mogę szczerze powiedzieć: nigdy nie cofną sankcji wobec Rosji, ponieważ ich polityka - przynajmniej w ciągu ostatnich stu lat - opierała się na ciągłym stosowaniu sankcji wobec naszego kraju, bez względu na to, jak się on nazywał - Związek Radziecki czy Federacja Rosyjska. Nie było ani jednego okresu historycznego, w którym w ogóle nie było sankcji" - stwierdził Miedwiediew.

W czwartek Mike Pompeo, sekretarz stanu USA, wyraził nadzieję, że wraz z sojusznikami NATO, którzy w przyszłym tygodniu przybędą do Waszyngtonu na spotkanie szefów MSZ, ogłosi dodatkowe kroki wobec Rosji w związku z jej agresją na Ukrainie.

- W przyszłym tygodniu, mam nadzieję, będę mógł ogłosić kolejną serię działań, które wspólnie podejmiemy przeciwko Rosji - stwierdził Pompeo podczas przesłuchania w Izbie Reprezentantów.

Od 15 marca sankcjami USA objętych jest sześciu rosyjskich urzędników państwowych oraz osiem podmiotów odpowiedzialnych m.in. za agresję rosyjską wobec Ukrainy w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej i na Morzu Azowskim. Sankcjami zostało objętych sześć firm zbrojeniowych.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA