fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Stopa bezrobocia w USA w III 5,0 proc., przybyło 215 tys. miejsc pracy

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w marcu wzrosła o 215 tys., podczas gdy w lutym wzrosła o 245 tys., po korekcie - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie.
Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła o 195 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 236 tys., po korekcie.
Stopa bezrobocia w USA w marcu wyniosła 5,0 proc., wobec 4,9 proc. w lutym - podał amerykański Departament Pracy. Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 4,9 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 205 tys. wobec 242 tys. w lutym przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 190 tys. wobec 230 tys. miesiąc wcześniej przed korektą.
Departament Pracy podał również, że wskaźnik zatrudnienia, określający jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w marcu 63,0 proc. wobec 62,9 proc. miesiąc wcześniej. Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w marcu o 0,3 proc. mdm, wobec spadku o 0,1 proc. miesiąc wcześniej. Tutaj spodziewano się w marcu odczytu plus 0,2 proc.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA