fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Anglia w przyszłym tygodniu zniesie obostrzenia

AFP
Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid wezwał w poniedziałek obywateli do zachowania ostrożności, gdy niemal wszystkie pozostałe obostrzenia związane z epidemią zostaną zniesione w Anglii w przyszłym tygodniu. Przestrzegł, że wzrost liczby przypadków wskazuje, iż pandemia w żadnym wypadku się nie skończyła.

- Anglia będzie pierwszym narodem w Wielkiej Brytanii, który zniesie prawny wymóg noszenia masek zachowania dystansu społecznego - ogłosił minister Sajid Javid. Nowe przepisy będą obowiązywały od 19 lipca.

Jednocześnie to, co kiedyś było ogłaszane jako "dzień wolności" jest teraz traktowane z większą ostrożnością przez rząd po gwałtownym wzroście liczby przypadków i obaw, że może być nawet 100 000 nowych infekcji dziennie w okresie letnim.

Javid ogłosił w parlamencie, że cztery warunki do złagodzenia surowych ograniczeń zostały spełnione, ale także wezwał ludzi do odpowiedzialnego działania, ponieważ związek między przypadkami i zgonami nie został jeszcze w pełni przerwany.

- Dzięki wspólnym poświęceniom Brytyjczyków i ochronnemu murowi naszego programu szczepień poczyniliśmy ogromne postępy - mówił Javid.

- Mocno wierzymy, że jest to właściwy czas, aby przybliżyć nasz naród do normalnego życia. To początek nowej fazy ciągłej ostrożności - powiedział.

Zdaniem ministra zdrowia, Anglicy nadal powinni nosić maseczki w zatłoczonych miejscach, takich jak transport publiczny. 

Wielka Brytania wdrożyła jeden z najszybszych na świecie programów szczepień, w którym ponad 87 proc. dorosłych obywateli otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a 66 proc. otrzymało dwie.

Rząd argumentuje, że fakt, iż liczba zgonów i przyjęć do szpitali jest znacznie niższa niż wcześniej, mimo że liczba zachorowań gwałtownie wzrosła, jest dowodem na to, że szczepionki ratują życie i że ponowne otwarcie jest bezpieczniejsze.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA