fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Lekarze skontaktują się z niezaszczepionymi osobami

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Minister zdrowia Adam Niedzielski zwrócił się do lekarzy z prośba o skontaktowanie się z osobami, które do tej pory nie zarejestrowały do szczepienia przeciw COVID-19. Lekarze mają przeprowadzić z nimi rozmowy uświadamiające.

Od kilku dni trwa akcja wyszukiwania w bazach danych przychodni i szpitali osób, które do tej pory nie zarejestrowały się na szczepienie. Ministerstwo Zdrowia liczy na to, że lekarzom uda się nakłonić więcej pacjentów do przyjęcia szczepionki.

"Bardzo proszę o przeprowadzenie z pacjentami niezaszczepionymi oraz niezapisanymi na szczepienie rozmów uświadamiających korzyści płynące z uzyskania odporności przed wirusem COVID-19" - napisał minister Adam Niedzielski w piśmie wysłanym do placówek medycznych.

Lekarze zostali poinformowani, że za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl można "wygenerować listę pacjentów, którzy stanowią populację danego POZ i uzyskać informację na temat zaszczepienia pacjentów m.in. z grupy wiekowej 60+ lub informację na temat umówionych terminów szczepienia przeciwko COVID-19".

Jak informuje WP.pl, lekarze będą zwracać się do pacjentów powyżej 60. roku życia. W ten sposób dowiedzą się, jaki jest powód niezapisania się na szczepienie - czy była to świadoma decyzja, czy powodem jest problem w zapisaniu się.

"W przypadku braku terminu szczepienia dla pacjentów 60+ lub kiedy wyznaczony termin jest odległy, tj. przypada na koniec maja lub czerwiec, zwracam się z prośbą o koordynację i pomoc tym pacjentom w umówieniu terminów szczepienia lub przesunięciu terminów szczepienia na wcześniejsze" - napisał Niedzielski.

Z danych opublikowanych przez NFZ wynika, że do tej pory co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało 62 proc. osób powyżej 60. roku życia.

Źródło: WP.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA