fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koniec stanu wyjątkowego w Hiszpanii

AFP
Władze Hiszpanii zniosły stan wyjątkowy, obowiązujący od października na obszarze całego kraju w związku z epidemią koronawirusa. Nie będzie już godziny policyjnej i można będzie podróżować pomiędzy prowincjami.

W wielu miastach mieszkańcy na ulicach świętowali zniesienie części obostrzeń. Pierwszą noc bez godziny policyjnej porównywano do zabaw sylwestrowych.

W mocy pozostają nadal przepisy dotyczące ograniczenia godzin otwarcia barów i restauracji oraz limitów osób przebywających w zamkniętych pomieszczeniach. Rząd zezwolił także władzom samorządowym na lokalne wprowadzenie restrykcji w razie wzrostu zakażeń.

Stan wyjątkowy w Hiszpanii został wprowadzony w październiku po gwałtownym wzroście liczby zakażeń koronawirusem. Zniesiono go na kilka dni w okresie Bożego Narodzenia, ale wywołało to kolejną falę zachorowań.

Dzienna liczba zakażeń w Hiszpanii nie przekracza obecnie pięciu tysięcy. Od początku pandemii stwierdzono tam ponad 3,5 miliona przypadków COVID19. Zmarło ponad 78 tysięcy osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA