fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. CDC i FDA: Wstrzymać podawanie szczepionki Johnson&Johnson

Johnson&Johnson
AFP
Władze USA rekomendują "wstrzymanie" podawania szczepionki Johnson&Johnson do czasu zbadania doniesień o pojawieniu się rzadkich typów zakrzepów u osób, którym podano szczepionkę Johnson&Johnson.

We wspólnym oświadczeniu Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób i Federalna Agencja ds. Leków (CDC, FDA) poinformowały, że badają przypadki wystąpienia zakrzepów w połączeniu z małopłytkowością u sześciu kobiet kilka dni po tym jak podano im szczepionkę koncernu Johnson&Johnson.

Jak dotąd w USA podano 6,8 mln dawek szczepionki Johnson&Johnson.

W związku z oświadczeniem CDC kanały dystrybucyjne szczepionek na poziomie federalnym, w tym masowe ośodki szczepień wstrzymają podawanie szczepionki Johnson&Johnson, a stany i inne podmioty podające szczepionki mają postąpić podobnie.

Komitet Doradczy ds. Szczepień CDC spotka się w środę, by omówić incydenty zakrzepowo-zatorowe po szczepionce Johnson&Johnson.

FDA wszczyna postępowanie w tej sprawie.

"Do czasu zakończenia tego procesu rekomendujemy wstrzymanie wykorzystania tej szczepionki w ramach ostrożności" - oświadczyła dr Anne Schuchat, zastępca dyrektora głównego CDC i dr Peter Marks, dyrektor z FDA.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA