fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. Czy po szczepionce Johnson&Johnson mogą pojawić się zakrzepy?

Szczepionka Johnson&Johnson
AFP
Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oraz Federalna Agencja ds. Leków (FDA) traktują poważnie doniesienia o niewielkim ryzyku pojawienia się rzadkich rodzajów zakrzepów po podaniu szczepionki Johnson&Johnson - informuje urzędnik administracji prezydenta Joe Bidena w rozmowie z CNN.

- CDC i FDA traktują te obawy dotyczące pojawienia się zakrzepów i szczepionki J&J poważnie i skrupulatnie gromadzą dane - powiedział urzędnik cytowany przez CNN.

CNN cytuje też eksperta nie wchodzącego w skład administracji, który zna sytuację dotyczącą wątpliwości dotyczących szczepionki Johnson&Johnson, który podkreślił, że urzędnicy traktują sprawę bardzo poważnie.

- CDC jest bardzo zaniepokojone i pracuje intensywnie nad tą kwestią - dodał ekspert.

CNN przypomina, że w czasie testów klinicznych szczepionki Johnson&Johnson doszło do czterech przypadków wystąpienia nietypowych rodzajów zakrzepów.

To, co zaniepokoiło FDA to fakt, że w grupie, której podano szczepionkę Johnson&Johnson, przypadki zakrzepów były częstsze niż w grupie, która otrzymała placebo.

Przypadki te bada Europejska Agencja ds. Leków. Na razie nie ma dowodów na bezpośredni związek pojawienia się zakrzepów ze szczepionką.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA