fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Czy koronawirus może powodować głuchotę?

Pixabay
Koronawirus może powodować powikłania nawet u osób zdrowych i młodych. Do lekarzy zaczynają zgłaszać się osoby, które wcześniej nie miały problemów ze słuchem. Skarżą się na nagłą głuchota, szumy uszne, zapalenie ucha czy niedosłuch. Z prof. Piotrem Skarżyńskim z Centrum Słuchu i Mowy Medincus, laryngologiem, foniatrą i audiologiem, rozmawia Karolina Kowalska.

– Osoby, które były leczone z powodu zaawansowanego koronawiursa w kwietniu, maju i stosowały leki antymalaryczne, powinny wykonywać badania kontrolne słuchu co trzy do sześciu miesięcy od zakończenia infekcji, aby zobaczyć czy niedosłuch nie wynika z powikłań związanych z leczeniem – mówi gość programu.

– Bardzo często szum uszny zaczyna pojawiać się po infekcjach. Nie można go lekceważyć. Taką infekcją jest też koronawirus. Trzeba stwierdzić, czy jest to niedosłuch, który może postępować i który wpłynie na pogorszenie słuchu w przyszłości – mówi prof. Skarżyński.

Kto jest narażony na pogorszenie słuchu po infekcji? Jak zdiagnozować u siebie szumy uszne? Jakie jeszcze powikłania może spowodować Covid-19? Czy za wszelką cenę chronić się przed zarażeniem koronawirusem? Czy lekarze nadal stosują remdisivir? Jak działają szczepionki na koronawirusa? 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA