fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Morawiecki: Wszystkie obostrzenia mają sens

premier Mateusz Morawiecki
Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Potrzebujemy szybkich regulacji, które wzmocnią tę naszą fazę walki z COVID-19 - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Wizytujący Dowództwo WOT w Zegrzu szef rządu stwierdził także, że noszenie maseczek i wszystkie inne obostrzenia narzucone przez władze w związku z epidemią mają sens, ponieważ zmniejszają współczynnik transmisji koronawirusa.

Premier odwiedził Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu, wygłosił oświadczenie przed punktem wymazowym. Podziękował tym, którzy "tak znakomicie zorganizowali pracę Wojsk Obrony Terytorialnej" oraz "samym żołnierzom, oficerom, specjalistom". - To, co mogłem tu dzisiaj zobaczyć to bardzo budujący obraz - stwierdził.

Mateusz Morawiecki dodał, że na bardzo wielu polach działań walki z COVID-19 żołnierze WOT "i nie tylko" wchodzą "w pewną przestrzeń, która pozwala luzować nasze podstawowe zasoby kadrowe medyczne w służbie zdrowia".

- A to jest niezwykle ważna funkcja, ponieważ dzięki temu, dzięki działaniom takich punktów wymazowych jak ten, z którym miałem możliwość tutaj się zapoznać, mamy do czynienia z uwolnieniem tysięcy ludzi, którzy mogą wykonywać czynności charakterystyczne dla służby zdrowia - zaznaczył.

W przyszłości szczepienia w punktach wymazowych

W opinii szefa rządu, wydajność punktów pobrań jest bardzo wysoka, a warunki sanitarne są odpowiednie. - Każdy szczegół jest tutaj bardzo dokładnie przemyślany - powiedział Morawiecki.

- Mamy ponad 1 300 żołnierzy WOT zaangażowanych w bezpośrednie wsparcie służb medycznych - poinformował dodając, że żołnierze pomagają też w Domach Pomocy Społecznej. - To bardzo skuteczna, bardzo budująca praca. Bardzo za to dziękuję - podkreślił premier.

Szef rządu stwierdził, że ze względu na uwarunkowania logistyczne "za kilka miesięcy, oby jak najszybciej, może za dwa, trzy kwartały, nie wiemy tego dokładnie" punkty wymazowe będą mogły stać się miejscami, w których będą przeprowadzane szczepienia na koronawirusa.

"Potrzebujemy szybkich regulacji"

Mateusz Morawiecki powiedział także, że wszyscy "w sposób zdyscyplinowany" muszą "trzymać się zasad" wprowadzonych przez władze w związku z wirusem SARS-CoV-2.

- To dzięki temu chronimy siebie, chronimy innych. To solidarność w praktyce. Musimy przestrzegać zasad, bo zgodnie z doświadczeniem, z badaniami, noszenie maseczek i wszystkie inne obostrzenia mają sens, one zmniejszają współczynnik transmisji - powiedział.

- I dlatego dzisiaj potrzebujemy szybkich regulacji, które wzmocnią tę naszą fazę walki z COVID-19 - oświadczył premier w Zegrzu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA