fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

USA: Departament Zdrowia żąda danych o zakażeniach grypą

AFP
Szpitale w USA muszą zacząć dostarczać władzom federalnym dane o wykrytych zakażeniach grypą, albo stracą fundusze federalne - informuje CNN.

Obecnie szpitale dostarczają władzom federalnym danych o pozytywnych wynikach testów na COVID-19, o prawdopodobnych zakażeniach koronawirusem, o zgonach na COVID-19 i hospitalizacjach zakażonych koronawirusem.

Teraz szpitale mają zacząć dostarczać takie same informacje na temat zakażeń grypą.

Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) śledzą obecnie hospitalizacje z powodu zakażenia grypą w 14 stanach i wykorzystują modele matematyczne do oszacowania jak wielu ludzi jest zakażanych grypą w skali całego kraju w czasie sezonu grypowego.

W tym sezonie grypowym USA, podobnie jak cały świat, są jednak zagrożone cyrkulacją dwóch groźnych wirusów - grypy i koronawirusa - w tym samym czasie.

Kierujący CDC dr Robert Redfield tłumaczył, że dokładniejsze dane na temat grypy dadzą specjalistom ds. ochrony zdrowia "pełniejszy obraz tego co się dzieje jeśli chodzi o grypę w szpitalach".

Redfield przyznał, że CDC nie jest pewne co się stanie w tegorocznym sezonie grypowym, ale przygotowuje się na współwystępowanie w tym czasie dwóch wirusów - koronawirusa i grypy.

Szpitale, które nie dostarczą informacji na temat zakażeń grypą narażają się na utratę funduszy federalnych..

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA