fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

USA: Zakażenie wykryto u 500 tys. dzieci. 103 zmarły

AFP
Od początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w USA zakażenie nim wykryto u 513415 osób niepełnoletnich. 103 spośród chorych na COVID-19, którzy nie osiągnęli pełnoletności, zmarło - wynika z najnowszych danych Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP).

W ciągu dwóch tygodni - między 20 sierpnia a 3 września - w USA wykryto ponad 70 tys. zakażeń u dzieci co oznacza wzrost liczby zakażeń wykrytych wśród osób niepełnoletnich o 16 procent.

Stojąca na czele AAP dr Sara Goza podkreśla, ze liczby te "przypominają dlaczego należy traktować koronawirusa poważnie".

- Podczas gdy wciąż wiele nie wiadomo o COVID-19, to co wiemy to fakt, że rozprzestrzenianie się wirusa wśród dzieci jest odbiciem tego, co dzieje się w danej społeczności - stwierdziła dr Goza.

Jednocześnie dr Goza stwierdziła, że wśród zakażonych dzieci wyraźnie nadreprezentowane są dzieci pochodzące z mniejszości rasowych - niepełnoletni Afroamerykanie i Latynosi. Wiele zakażeń jest też wśród dzieci wywodzących się z ubogich rodzin.

AAP rekomenduje, by każde dziecko mające więcej niż sześć miesięcy zostało zaszczepione na grypę do końca października, aby uchronić kraj przed podwójną epidemią - grypy i koronawirusa.

Niepełnoletni u których wykryto zakażenie koronawirusem stanowią niemal 10 proc. wszystkich osób, u których w USA wykryto zakażenie. Jednocześnie liczba ofiar COVID-19 wśród dzieci stanowi jedynie 0,05 proc. wszystkich ofiar koronawirusa w USA.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA