fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Tymoszenko wraca do zdrowia po ostrym przebiegu COVID-19

Fotorzepa, Michał Kozak
Julia Tymoszenka, była premier Ukrainy, a obecnie liderka partii Batkiwszczyna, napisała na swoim profilu na Facebooku, że udało powraca do zdrowia po ostrym przebiegu COVID-19.

O zakażeniu Tymoszenku koronawirusem SARS-CoV-2 agencja informacyjna RBC Ukraina poinformowała 23 sierpnia. Jej stan określano wówczas jako ciężki.

25 sierpnia pojawiła się informacja, że byłą premier Ukrainy podłączono do respiratora, której zaprzeczał jednak zastępca przewodniczącej Batkiwszczyzny. RBC Ukraina potwierdziła jednak tę informację w innych źródłach. 

Teraz Tymoszenko pisze na Facebooku, że "kryzys został przezwyciężony". "Teraz można krok po kroku powrócić do normalnego życia” - dodała zaznaczając, że powrót do zdrowia zajmie jej wiele czasu.

Tymoszenko podziękowała też osobom, które walczyły o jej zdrowie, a także sympatykom przekazującym jej życzenia powrotu do zdrowia.

2 września na Ukrainie wykryto 2495 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - to największy dobowy wzrost liczby zakażeń na Ukrainie od początku epidemii w tym kraju. Liczba ofiar COVID-19 na Ukrainie wzrosła w ciągu doby o 51.

Od początku epidemii na Ukrainie wykryto 64325 zakażeń koronawirusem i 2656 zgonów z powodu COVID-19.Źródło: RBC Ukraina
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA