fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Anglia: 3,4 mln osób przeszło COVID-19 do końca czerwca?

AFP
W Anglii koronawirusem mogło zakazić się do końca czerwca 6 proc. mieszkańców - czyli ok. 3,4 mln ludzi - wynika z badania przeprowadzonego na obecność przeciwciał świadczących o przejściu COVID-19 u 100 tysięcy mieszkańców Anglii.

W Anglii od początku epidemii wykryto 270971 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 (co oznacza, że COVID-19 wykryto u 0,5 mieszkańców Anglii). W całej Wielkiej Brytanii wykryto 313798 zakażeń.

Jednak z badania przeprowadzonego na obecność przeciwciał świadczących o przejściu COVID-19 u 100 tysięcy osób (dane zbierano do 30 czerwca) wynika, że w tym czasie zakażenie koronawirusem mogło przejść znacznie więcej osób. Ślady przeciwciał wykryto bowiem u niemal 6 proc. badanych.

Największy odsetek osób u których wykryto przeciwciała notuje się wśród lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia (13 procent). U przedstawicieli mniejszości etnicznych odsetek osób z przeciwciałami był 2-3 razy większy niż u białych mieszkańców Anglii.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson mówił wcześniej, że testy na obecność przeciwciał mogą odegrać kluczową rolę w zarządzaniu sytuacją epidemiczną ponieważ wskażą osoby, które są odporne na COVID-19 a więc mogą zacząć funkcjonować normalnie.

Jednak specjaliści ds. ochrony zdrowia zwracają uwagę, że wciąż nie jest pewne czy osoba, która przeszła zakażenie koronawirusem będzie już zawsze odporna na kolejne zakażenie.

Wielka Brytania jest krajem z największą liczbą ofiar COVID-19 w Europie - w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło tam 46791 osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA