fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Wielka Brytania: Czarnoskórzy umierają na COVID-19 częściej

AFP
Przedstawiciele mniejszości etnicznych w Anglii i Walii, w szczególności czarnoskórzy mężczyźni i kobiety, są narażeni na większe ryzyko zgonu z powodu COVID-19 niż biali mieszkańcy tych części Wielkiej Brytanii - wynika z danych opublikowanych przez brytyjski urząd statystyczny (ONS - Office for National Statistics).

Według ONS śmiertelność z powodu zakażenia koronawirusem jest 4,2 raza większa wśród czarnoskórych mężczyzn w porównaniu do białych mężczyzn w Anglii i Walii.

Wśród czarnoskórych kobiet śmiertelność z powodu zakażenia koronawirusem jest 4,3 raza większa niż wśród białych kobiet.

Statystycy z ONS podają też, że śmiertelność wśród czarnoskórych mieszkańców Anglii i Walii jest większa od śmiertelności wśród białych o 1,9 raza nawet gdy pod uwagę weźmie się dodatkowe czynniki - wiek, dane socjodemograficzne i stan zdrowia czy ewentualną niepełnosprawność.

Również przybysze z Azji - Bangladeszu, Pakistanu i Indii oraz osoby o mieszanym pochodzeniu etnicznym "statystycznie są bardziej narażeni na śmierć" z powodu COVID-19 niż biali mieszkańcy kraju.

ONS podkreśla, że przyczyna różnicy w śmiertelności między białymi w Anglii i Walii a przedstawicielami mniejszości etnicznych "wciąż musi zostać wyjaśniona".

W Wielkiej Brytanii wykryto jak dotąd ponad 200 tys. zakażeń koronawirusem i ponad 30 tys. zgonów z powodu COVID-19.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA