fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Chiny

Reuters: Chiny pokazują symulację ataku na bazę USA

kevinmcgill from Den Bosch, Netherlands, Wikimedia Commons
Chińskie siły powietrzne umieściły na swoim koncie w serwisie Weibo (chiński odpowiednik Twittera) nagranie przedstawiające symulowany atak bombowców H-6, zdolnych do przenoszenia broni atomowej, na obiekt, który przypomina bazę sił powietrznych USA na wyspie Guam - podaje Reuters.

Nagranie opublikowano w sobotę w drugim dniu ćwiczeń chińskiej armii w pobliżu Tajwanu. Manewry te są wyrazem sprzeciwu Pekinu wobec wizyty przedstawiciela Departamentu Stanu USA w Tajpej.

Na wyspie Guam znajduje się amerykańska infrastruktura wojskowa, w tym baza sił powietrznych kluczowa w przypadku konieczności odpowiedzi USA na konflikt w regionie Pacyfiku.

Nagranie na profilu chińskich Sił Powietrznych na Twitterze trwa dwie minuty i 15 sekund. Towarzyszy mu podkład muzyczny przypominający te wykorzystywane w trailerach hollywoodzkich filmów.

Na nagraniu widać jak bombowce H-6 startują do ataku. Nagranie zatytułowano: "Bogowie wojny, H-6K ruszają do ataku!".

W czasie lotu piloci chińskich bombowców w pewnym momencie odpalają rakiety w pas startowy lotniska na wybrzeżu.

Rakiety trafiają w pas startowy, a zdjęcie satelitarne pokazuje obiekt, który bardzo przypomina bazę sił powietrznych USA na wyspie Guam.

Wtedy muzyka cichnie.

"Jesteśmy obrońcami powietrznego bezpieczeństwa ojczyzny; mamy pewność i zdolność do tego, by zawsze bronić bezpieczeństwa nieba nad ojczyzną" - czytamy w opisie nagrania.

Ani chiński resort obrony, ani strona amerykańska nie skomentowały nagrania.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA