fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Coraz większe zamieszanie z nowelizacją budżetu

Fotorzepa
Minister finansów musiał prostować słowa kolegi z rządu. Ale nadal nie wiadomo, jaki deficyt zapisze w zmianie budżetu na ten rok.

Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął kierunkowo projekt nowelizacji ustawy budżetowej jeszcze na ten rok, zgodnie z zapowiedzią resortu finansów z ubiegłego piątku. Szczegóły noweli wciąż jednak nie są znane, przedstawić je ma dzisiaj na konferencji prasowej minister finansów Paweł Szałamacha.

– Jeżeli chodzi o nowelizację budżetu, to jest to ważna decyzja. Ona wynika z tego, że źle zostały zaplanowane i zrealizowane dochody tegoroczne. Mamy poważne braki, jeśli chodzi o wpływy budżetowe i tę nowelizację musimy przeprowadzić – mówiła po posiedzeniu Rady Ministrów premier Beata Szydło. Jak informuje Centrum Informacyjne Rządu, dochody budżetu państwa będą w tym roku niższe od wcześniej zaplanowanych o 10,4 mld zł, tj. o 3,5 proc. Dochody podatkowe będą mniejsze o 12,2 mld zł, tj. o 4,5 proc., natomiast dochody niepodatkowe przewidziano wyższe o 1,7 mld zł, tj. o 6,7 proc.

Interesująca jest kwestia dochodów niepodatkowych. Choć mają o...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA