Polskie Stronnictwo Ludowe
PSL proponuje wprowadzenie programu "Własny Kąt". Partia deklaruje, że zapewni polskim rodzinom do 50 tysięcy złotych wkładu własnego z budżetu na zaciągnięcie kredytu na pierwsze mieszkanie.
PSL postuluje również, by stworzyć program "Ziemia dla młodych". Dzięki niemu osoby do 35. roku życia będą mogły za 1 zł kupować działki budowlane z zasobów państwowych lub samorządowych.
Prawo i Sprawiedliwość
PiS w swoim programie wyborczym zapowiada "kontynuowanie ze zwiększoną energią rozwoju budownictwa na wynajem w ramach programu Mieszkanie Plus" (do sierpnia 2019 r. w ramach programu wybudowano 887 mieszkań). Zakłada on m.in. nowe inwestycje mieszkaniowe w postaci "nawet miliona dodatkowych nowych mieszkań do 2030 roku".
Sojusz Lewicy Demokratycznej
SLD w swoim programie przedstawia koncepcję tanich mieszkań na raty. Powstać ma publiczne przedsiębiorstwo, które w latach 2021-2031 zapewni milion mieszkań na terenach należących do Skarbu Państwa.
Konfederacja Wolność i Niepodległość
Konfederacja nie chce wspierać kupujących mieszkania bezpośrednio. Zamierza wprowadzić zerowy PIT i znieść przymus płacenia składek na ZUS. To miałoby dać ok. 1000 zł do kieszeni każdego pracującego obywatela, który samodzielnie zdecydowałby, na co wyda dodatkowe pieniądze.
Koalicja Obywatelska
Koalicja Obywatelska zapowiada powrót do programu Mieszkanie dla Młodych. Zakłada on jednorazowe dofinansowanie wkładu własnego dla osób do 35 roku życia. Limit wieku nie będzie obowiązywał w przypadku rodzin z co najmniej trojgiem dzieci.