fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Kolejne osiedla na deskach kreślarskich

ROL
Umowę na opracowanie dokumentacji projektowych dla Mieszkania+ w Oławie i Sianowie podpisała spółka PFR Nieruchomości.

Za projekt Mieszkania+ w Oławie (woj. dolnośląskie) odpowiada pracownia MH Architekci. Osiedle w Sianowie (woj. zachodniopomorskie) zaprojektują OPA Architekci. Zawarte pomiędzy PFR Nieruchomości a projektantami umowy dotyczą wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej - m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

W Oławie na działce przy ulicy Paderewskiego powstaną trzy czterokondygnacyjne budynki ze 144 mieszkaniami o zróżnicowanej strukturze.

- Jako architekci, staramy się na bieżąco reagować na zapotrzebowanie rynku budownictwa, poznawać technologie, trendy, analizować perspektywy rozwoju - mówi cytowany w komunikacie Michał Hincz, współwłaściciel pracowni MH architekci. - W dobie tak ważnego rachunku ekonomicznego i poszanowania energii, próba znalezienia kompromisu pomiędzy ceną a jakością jest szczególnie ważnym wyzwaniem. Stąd zainteresowanie udziałem w programie Mieszkanie+ - platformie łączącej potrzeby rynku, dążenia władz samorządowych ze wsparciem kapitałowym - PFR Nieruchomości. Optymalizacja technologii przy jednoczesnym poszukiwaniu możliwie najlepszej przestrzeni, tworzenia relacji społecznych - tego co składa się na poczucie szeroko pojętego komfortu życia.

W Sianowie działkę o powierzchni niemal 2 ha przy ul. Słowackiego wskazał samorząd. Powstanie na niej osiedle z siedmioma blokami, w których znajdzie się 168 mieszkań o średniej powierzchni 50 mkw. Będą to lokale od jedno- do czteropokojowych. Zostaną wykończone pod klucz.

- Koncepcja i główne założenia projektu w Sianowie zakładają stworzenie stosunkowo niewielkich budynków o spokojnej, zrównoważonej architekturze i stonowanej kolorystyce - opowiada Paweł Orłowski z pracowni OPA Architekci. - Wyróżniającym elementem będą strefy wejściowe, gdzie zrealizuje się połączenie pracy architekta z pracą artysty. Przestrzenie między budynkami wypełniają tereny z małą architekturą i atrakcyjną w każdym sezonie zielenią. W centralnej części zespołu zaproponowano lokalizację placu zabaw, sąsiadującego z labiryntem z żywopłotu.

Planowany termin rozpoczęcia obu inwestycji to II kwartał 2020 roku. - Dziś projektujemy już 18 tys. mieszkań. Ta rekordowa liczba czyni z PFR Nieruchomości największego klienta polskich pracowni architektonicznych - mówi Mirosław Barszcz, prezes zarządu spółki PFR Nieruchomości. - Projektujemy duże inwestycje w największych polskich miastach - jak warszawskie Nowe Jeziorki, czyli osiedle, na którym zamieszka 10 tysięcy osób, ale także mniejsze, kameralne osiedla, które idealnie wpiszą się w krajobraz średnich i małych miast.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA