fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Kolejny sondaż ze spadającą przewagą Partii Konserwatywnej

AFP
Przewaga torysów nad opozycyjną Partią Pracy spadła do siedmiu punktów procentowych - wynika z sondażu Savanta ComRes dla gazety „Daily Telegraph”. To kolejne z badań, które wskazuje na zmniejszający się dystans między dwoma głównymi partiami.

Poparcie dla Partii Konserwatywnej spadło względem poprzedniego badania (wykonanego przed tygodniem) o 1 pkt. proc. do 41 procent. Tymczasem poparcie dla Partii Pracy zwiększyło się o 2 pkt. proc. i wynosi teraz 34 procent.

Inne sondaże z ostatnich dni również  pokazują zmniejszanie się przewagi ugrupowania premiera Borisa Johnsona nad Partią Pracy. Optymistyczny był dla torysów tylko szeroko zakrojony sondaż, przeprowadzony przez YouGov metodą MRP (Multilevel regression with poststratification) dla "The Times". Według niego konserwatyści mają szansę na zdobycie 359 miejsc w parlamencie po wyborach z 12 grudnia, co dałoby im stabilną większość.

Dowiedz się więcej: Sondaż: Większość dla partii Johnsona, Partia Pracy traci 50 mandatów

W sondażu ComRes na trzecim miejscu znaleźli się Liberalni Demokraci (13 procent, spadek o 2 pkt. proc.). Swoje 5 procent utrzymała Brexit Party Nigela Farage'a. Na 3 procent w skali kraju może liczyć Szkocka Partia Narodowa (SNP) a Zieloni - na 2 procent.

Źródło: rp.pl/ Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA