fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Sondaż: Maleje przewaga torysów nad Partią Pracy

AFP
Sondażowa przewaga Partii Konserwatywnej premiera Borisa Johnsona nad opozycyjną Partią Pracy zmalała do 12 punktów procentowych - wynika z sondażu dla „The Times” i Sky News, opublikowanego przez YouGov we wtorek.

Na nieco ponad trzy tygodnie przed wyborami w Wielkiej Brytanii, poparcie dla konserwatystów wynosi 42 procent, co oznacza spadek o 3 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego sondażu YouGov, opublikowanego w sobotę. W tym czasie poparcie dla Partii Pracy wzrosło o 2 pkt. proc. - do 30 procent.

Na wtorkowy wieczór zaplanowana została debata liderów obu partii - Borisa Johnsona i Jeremy'ego Corbyna - w ITV.

Poparcie dla prounijnych Liberalnych Demokratów pozostało na niezmienionym poziomie 15 procent. Podobnie nie drgnęło poparcie dla Brexit Party, które wcześniej tąpnęło po decyzji Nigela Farage'a, który zapowiedział, że w nadchodzących przyspieszonych wyborach parlamentarnych jego ugrupowanie nie wystawi kandydatów w 317 okręgach, w których w 2017 r. wygrała Partia Konserwatywna. 

O 1 pkt. proc. wzrosło poparcie dla Zielonych, które wynosi teraz 4 procent i jest identyczne jak dla Szkockiej Partii Narodowej (SNP).

YouGov przeprowadził sondaż 18-19 listopada na grupie 1606 dorosłych Brytyjczyków.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA