fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Turystyka to dobry interes

Bloomberg
Na razie nie udało się największemu z polskich touroperatorów – Itace – przejęcie lidera rynku litewskiego i wiodącej firmy na rynku turystycznym krajów bałtyckich, Novaturas.

Zawiniły procedury. Swoją drogą wyznaczanie terminu aż siedmiu miesięcy na ostateczną zgodę urzędu antymonopolowego jest trudne do wytłumaczenia. Jakby urząd nie rozumiał, że firma nie może czekać tak długo z przygotowaniem strategii.

W tej sytuacji decyzja właściciela Novaturasa – funduszu Enterprise Investors – o odstąpieniu od sprzedaży i przygotowanie do równoległych debiutów giełdowych w Warszawie i Wilnie jest zrozumiała. Akcje spółek turystycznych i lotniczych cieszą się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza tych z rynków szybko rosnących.

Dla Itaki to także nie jest porażka, może jakiś wybój na drodze do rozwoju, bo pewnie będzie musiała na jakiś czas odłożyć plany ekspansji na rynkach bałtyckich. W przyszłości polski touroperator może jednak wykonać drugie podejście do Novaturasa. Ciekawe przy tym, że w krajach starej Unii Europejskiej urzędy zajmujące się pilnowaniem uczciwej konkurencji nie są tak wnikliwe i pracują znacznie ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA