fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

InPost na sprzedaż. Szykuje się kolejny duży debiut?

InPost
Fotorzepa/ Urszula Lesman
Fundusz private equity Advent International rozważa sprzedaż polskiego InPostu w drodze pierwotnej oferty publicznej (IPO) jego akcji, jednocześnie kontynuuje rozmowy o sprzedaży spółki - informuje agencja Bloomberga.

InPost 3 lata temu został zdjęty z giełdy za około 340 mln złotych. Teraz Advent rozważa jego  sprzedaż za około 9 mld zł (2 mld ero). Prawo pierwokupu ma Allegro, co zostało zapisane w prospekcie emisyjnym przed debiutem tej firmy na GPW.

Informatorzy agencji twierdzą, że Advent wybrał już Citigroup, Goldman Sachs i JP Morgan Chase jako globalnych koordynatorów potencjalnego IPO, ale jeśli zapadnie decyzja o przeprowadzeniu oferty doda kolejne banki.

Fundusz private equity rozważa wprowadzenie InPostu na giełdę w 2021 roku, w zależności od panujących na rynkach warunków - pisze Bloomberg. Zachętą dla Adventu miała być odpowiedź rynku na IPO Allergo.

Według informatorów Bloomberga ewentualne IPO InPostu już terz cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony firm private equity.

Liczba czynnych paczkomatów firmy InPost przekroczyła już 8 tys. W ostatnich 12 miesiącach wzrosła o 3 tys., a dziennie instalowanych jest ok. 10 nowych urządzeń. Rafał Brzoska, prezes InPostu, prognozuje, że już wkrótce może zostać pokonana bariera 10 tys. paczkomatów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA