fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nowa amerykańska ustawa przeciwko chińskim spółkom

Bloomberg
Republikański senator Marco Rubio, zapowiedział, że w ciągu kilku tygodni przedstawi projekt ustawy blokującej dostęp do amerykańskiego rynku kapitałowego chińskim spółkom zaangażowanym szpiegostwo, łamanie praw człowieka lub powiązanych z chińską armią.

- Wykorzystywanie przez Komunistyczną Partię Chin amerykańskich rynków kapitałowych jest wyraźnym i aktualnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego i gospodarczego USA. Trzeba na to zagrożenie odpowiedzieć – stwierdził Rubio.

Czytaj także: Chińskie spółki znikną z Wall Street?

Niedawno amerykański Departament Obrony przedstawił listę 20 spółek powiązanych z siłami zbrojnymi Chin. Na liście tej znalazł się m.in. koncern telekomunikacyjny Huawei oraz producent systemów kamer przemysłowych Hikvision. 13 z tych spółek jest obecnych na amerykańskim rynku kapitałowym.

- Lista spółek powiązanych z Chińską Armią Ludowo-Wyzwoleńczą opublikowana przez Pentagon jest symptomem szerszego zagrożenia, które reprezentują chińskie spółki na naszych rynkach kapitałowych. To zagrożenie dotyczy ochrony inwestorów, bezpieczeństwa narodowego i perspektywy praw człowieka – uważa Roger Robinson, były urzędnik Białego Domu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA