fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Louis Vuitton będzie produkował płyn do dezynfekcji rąk

Bloomberg
Koncern LVMH, największy na świecie producent dóbr luksusowych poinformował, że jego cześć kosmetyczna będzie produkować żel do dezynfekcji rąk.

LVMH - właściciel takich marek jak Louis Vuitton, Christian Dior Perfums, Givenchy Perfums, Guerlain, Kenzo Perfums, Acqua di Parma - poinformował, że wykorzysta linie produkcyjne swoich marek perfum i kosmetyków do produkcji dużych ilości żelów antybakteryjnych i antywirusowych. Produkcja ma ruszyć od poniedziałku 16 marca - informuje BBC.

Ważny jest także zdrowy rozsądek.

W „Rzeczpospolitej” otworzyliśmy dostęp do treści dotyczących koronawirusa.

Czytaj więcej www.rp.pl/koronawirus

Żele zostaną dostarczone bezpłatnie władzom odpowiedzialnym za walkę z epidemią koronawirusa - poinformował koncern w specjalnym komunikacie. Do końca tygodnia firma chce wyprodukować 12 ton produktu.

Według portalu France24 płyn trafi głownie do 39 państwowych szpitali w Paryżu. Według portalu szpitalom nie skończył się jeszcze sprzęt medyczny oraz środki do dezynfekcji, ale są one już "na granicy". Poza LVMH zgłosiły się też inne prywatne firmy gotowe wspomóc materialnie i finansowo francuski system ochrony zdrowia.

Francuski koncern LVMH to największy na świecie producent dóbr luksusowych, który zatrudnia ponad 145 tys. osób. Firma w zeszłym roku zanotowała przychody na poziomie 53,7 mld euro, a zysk netto sięgnął 7,17 mld euro.

Epidemia koronawirusa we Francji spowodowała już śmierć 120 osób. W sklepach zabrakło żeli do dezynfekcji dłoni, a rząd wprowadził górne limity cen tych produktów w obawie przed spekulacją.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA