fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Inwestycje w sport dają zyski

Na kombinezonie Kamila Stocha, najlepszego polskiego skoczka narciarskiego, można m.in. znaleźć logo Grupy Azoty i Grupy Lotos
PAP/EPA
Sukcesy polskich skoczków narciarskich oraz piłkarzy pośrednio poprawiają nie tylko wizerunek sponsorujących ich spółek, ale i ich wyniki.

Zwycięstwa Kamila Stocha w dwóch pierwszych konkursach Turnieju Czterech Skoczni niewątpliwie zwiększyły rozpoznawalność sponsorów skoków narciarskich w Polsce, ale nie tylko. Grupa Lotos, która jest sponsorem generalnym Polskiego Związku Narciarskiego mówi wprost, że dąży do tego, aby wydatki na sponsoring jak najmocniej przekładały się na jej wyniki.

Chodzi zwłaszcza o segment sprzedaży paliw na posiadanych przez nią stacjach. Następuje to oczywiście w sposób pośredni.

– Nie ma obecnie na rynku narzędzi, które przy takiej skali działalności jak nasza, byłyby w stanie wykazać bezpośredni wpływ wydatków sponsoringowych na wzrost wyników finansowych, choć faktycznie prowadzimy pojedyncze kampanie mające charakter typowo sprzedażowy – informuje Anna Lutek, szefowa departamentu komunikacji Grupy Lotos.

Wytyczne ministra

Przypomina, że zgodnie z wytycznymi resortu energii spółki Skarbu Państwa są zobligowane utrzymywać wydatki na sport na pewnym, ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA